Actueel Actueel
Noodopvang in de Markuskerk
Kerken bieden, gecoördineerd door INLIA, crisisopvang voor asielzoekers voor wie geen plek is in Ter Apel. Sinds 26 augustus 2022 al zo’n 160.000 overnachtingen, op ongeveer 80 locaties gespreid over Nederland. In de Markuskerk, gaan we richting de 3.000 overnachtingen. De huidige gasten zijn een Irakees gezin met vier kinderen. We hopen dat ze een goede tijd bij ons hebben. Het zijn Yezidi's, een monotheistische godsdienst die voortkomt uit Indo-Iraanse tradities. Yezidi's hebben te maken gehad met geweld en vervolging, met name door Islamitische Staat (IS). Nederland heeft de situatie van de Yezidi's erkend als genocide.


Vrijwilligers voor AZC Heerbaan
Markuskerk en Michaelkerk zoeken per 1 juni vrijwilligers om COA te ondersteunen bij de opvang van vluchtelingen in het AZC Heerbaan:
Vrijwilliger Basaal Nederlands,1 keer per week of 2 weken, of vaker en op eigen invulling, overdag of ’s avonds. Mogelijkheid dit onder begeleiding van ervaren vrijwilliger te doen.
Vrijwilliger voor de Kinder Activiteiten Ruimte, met enkele bewoners 2 uur of meer per week, in overleg. Begeleiden van kinderen (1 tot 4 jaar) bij spelletjes. Speelgoed en knutselspullen beschikbaar.
U start met een kennismakingsgesprek met COA, ook om het werk te bespreken. Het COA vraagt om een VOG, te declareren bij COA, en om ondertekening van een contract. Voor vragen of opgave kunt u een email sturen naar Victor Witter (witter.nelson@hetnet.nl) of naar caritas@augustinusparochiebreda.nl


Plek voor je Verlies Breda-Oost 2025
Op zondagmiddag 16 november is er weer een 'Plek voor je verlies' in de Markuskerk. Voor iedereen die leeft met een verlies. Het gemis van een dierbare overledene, het verlies van werk, van gezondheid, van mobiliteit en zelfstandigheid, van dromen of toekomstmogelijkheden. In een bijeenkomst van stilte en licht, rust en sereniteit, gedichten en levende muziek, een plek van troost en verbondenheid. Voor iedereen die hier behoefte aan heeft. Nadere informatie volgt nog.
terug